2008 yılında hastane tekstili üretimine başlayan halıcı sağlık, arge çalışmalarına hız vererek Türkiyede üretimi olmayan ve çok zaruri ihtiyaç malzemesi olan hasta temizleme ürünlerine yönelmiştir. hak kazandığı iso belgeleri ile türkiye pazarında tek tesis olan halıcı sağlık, bu üretimini İstanbul Ticaret Odası ve Sanayi odası tarafından da tescil ettirmiştir.

Ticaret ve Sanayi odasından almış olduğu belgeler ile yola çıkan halıcı sağlık, ürün bazlı ce belgelerinide almayı hak etmiş ve  ortadoğu ,avrupa ve asya  ülkelerine de ihracat yapmaya başlamıştır. şuanda kurulu  açık ve kapalı toplam 9500 m2 lik alanda  yeni fabrikasında üretimini gerçekleştirmektedir.

Başlıca üretimlerimiz; hasta temizleme süngeri, perine bölgesi yıkama havlusu, saç yıkama bonesi, vücut yıkama havlusu, alez yatak koruyucu, ağız bakım seti,ultrason jeli,povidon iyot , distile su,gebelik testi,termo jeller vs.

İhracat yaptığımız ülkelerden bazıları, Suudi arabistan, Yemen, Libya, Azerbaycan, Irak, Ürdün, Dubai, Bulgaristan, Arnavutluk,İtalya, Almanya, ve son olarak Çin Halk Cumhuriyetine ihracat yapmaya başladık. kalitemiz ile giriş yaptığımız ülkelerden hiç kopmadan sürekli çalışmaya devam etmekteyiz. 

Paylaş